Egoizm jest sexy. Zdrowy Egoizm.

Egoizm jest sexy

Zdrowy egoizm

W dzisiejszych czasach, w świecie szybkiego dostarczania wszystkiego, zachowania człowieka szybko oceniane są za pomocą płaskich i ekspresowych przynależności. Równie szybko można wzbić się na wyżyny popularności jak spaść w otchłań niebytu. Ludzie nie zastanawiają się nad konkretnym działaniem danej jednostki tylko szufladkują ją. Robisz coś dla siebie, odmawiasz innym jesteś egoistą. Jesteś asocjalny. Jesteś niegodny przyjaźni innych. Ale zastanówmy się przez chwilę kto wysnuwa takie argumenty, zapewne osoby, których dotknęła twoja asertywność.

Egoista – ten, który więcej dba o siebie niż o mnie

Julian Tuwim

Tak, tak egoizm jest sexy. Zdrowy egoizm jako podążanie drogą, która ma na celu dbanie o dobro swoje i swoich najbliższych. Oczywiście nie możemy zapominać o tym, żeby było to zachowanie najmniej uciążliwe dla innych. Zmieniłbym zasadę: nie czyń drugiemu co tobie nie miłe, na czyń dla siebie jak najlepiej i nie krzywdź innych.

W tym całym zgiełku świata musimy pamiętać przede wszystkim o sobie. O swoich pragnieniach, marzeniach i spokoju. Większość ludzi tylko oczekuje od Ciebie nic nie dając w zamian. Ciągle tylko chcą brać i brać. Jak chcesz wreszcie coś zrobić dla siebie to zaraz masz łatkę egoisty. I dobrze, bo egoizm to dobra cecha. Dbasz o rodzinę i siebie.

Egoizm to miłość do siebie

Egoizm to pokochanie siebie. Jeżeli nie kochasz siebie, to w jaki sposób mają cię pokochać inni. Najpierw naucz się kochać siebie, szanować siebie i dbać o siebie. Później możesz zacząć to przekładać na innych ludzi. Ale zacznij stawiać siebie na pierwszym miejscu. Szanuj bliźniego jak siebie samego, znasz to? JAK SIEBIE SAMEGO. Nie lepiej. Nie mylmy oczywiście egoizmu z bezczelnością, chamstwem i skrajnym egoizmem podchodzącym pod psychopatie.

Zdrowa miłość do samego siebie oznacza, że nie czujemy przymusu, aby tłumaczyć się przed sobą lub innymi, dlaczego jedziemy na wakacje, dlaczego śpimy dłużej, dlaczego kupujemy sobie nowe buty, dlaczego rozpieszczamy siebie od czasu do czasu. Czujemy się komfortowo robiąc rzeczy, które dodają wartości i piękna do naszego życia.

ANDREW MATTHEWS

Kieruj się rozumem

Czujesz jak ktoś cię wykorzystuje, albo próbuje to robić? Zostaw go, przestań odbierać telefony i nie odpowiadaj na wiadomości. Dbaj o swoje życie psychiczne. Poznaj siebie, rozwijaj się. Pokochaj siebie. Najczęściej to ty wiesz co jest dla ciebie najlepsze. Warto korzystać z rad, ale najwięcej powinno się korzystać z tego co masz najważniejsze. Z głowy, własnych doświadczeń i intuicji. To tam głęboko ukryta jest odpowiedź na każde pytanie, to tam jest wskazówka do własnego szczęścia. Myśl o sobie, dbaj o siebie. Tak jestem egoistą. Egoizm jest sexy.

Fortuna o życiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *