Dziennik Cotygodniowy Wojtka Fortuny 027

Murzasichle zimą

Co oglądam?

Yellowstone – amerykański serial dostępny w Polsce na platformie SkyShowtime. Historia farmerskiej rodziny Duttonów, gdzie główną rolę gra Kevin Costner. Największe ranczo w Montanie musi walczyć o swoje ziemie z indianami, developerami i innymi, którzy chętnie oskubią naszą rodzinę. Niby western, jednak osadzony w obecnych czasach. I tak jak często widzimy jazdę konną to równie często widzimy latający helikopter. Jest przemoc, trupy, intrygi i oczywiście sex. To taka Sukcesja, tylko inny klimat i walka nie toczy się wśród rodziny. Tu rodzina walczy ze wszystkimi. Costner jako głowa rodziny trzyma wszystkich i wszystko w twardej ręce, jego córka Beth /cholernie sexowna ciałem i umysłem/ jak sama o sobie mówi zajmuje się zawodowo niszczeniem ludziom kariery, trzech synów i oczywiście paru zbirów gotowych oddać życie za szefa to tylko kilka figur po jednej stronie szachownicy. Po drugiej mamy indiańskiego wodza, przebiegłego developera i paru innych gagatków, którzy chcą odebrać własność Johna Duttona. Dostępnych jest 5 sezonów.

SkyShowtime – Yellowstone

Gdzie byłem?

Murzasichle – mała wioska na podchalu. Piękne widoki, możliwość jazdy na nartach, desce i sympatyczni ludzie. Nie ma takiego zgiełku i tłumów jak w pobliskim Zakopanem.

Murzasichle Info

Polecam kulig z pochodniami, jednak nasz odbył się po 20, więc jak było ciemno. Woźnica sugerował, że lepsze wizualne atrakcje są jak się odbywa za dnia koszt: ok. 50zł/os.

Krótka wycieczka do Zakopanego i spacerek Doliną Strążyską. Czas trwania ok. 40 min w jedną stronę. A w nagrodę Polana Strążyska i widok na 600 metrową północną ścianę Giewontu. Cudowny widok.

Dolina Strążyska

Dolina Strążyska
Dolina Strążyska

Baseny termalne Gorący Potok Szaflary – to kilkanaście niecek wypełnionych gorącą wodą siarkową w temperaturach od 19 st.C do 40 st. C. Oprócz tego dostępne sauny i SPA. Koszt 2,5 h w strefie basenów dla 2+1 ok 159 zł.

Gorący Potok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *