Dziennik Cotygodniowy Wojtka Fortuny 023

Co czytam?

„Wspomnienia gracza giełdowego” Edwina Lefevre’a z doskonałym komentarzem historycznym Jona D. Markmana. Świetna pozycja ukazująca biografię ikony inwestorów wszech czasów J.L. Livermore’a. Barwnie udokumentowana historia dawnych spekulantów i „macherów” giełdowych. Nie tylko dla aktywnych inwestorów giełdowych. Wielkie pieniądze, bankructwa i historia finansowa USA. Coś smacznego!

O czym myślę?

Myślę, że lato już nas totalnie opuściło i pomimo tego, że wielokrotnie opuszczałem mój dom to jednak za mało, za krótko i za blisko. Pewnie takie przemyślenia mam co roku i co roku mam postanowienie, że zwiedzać będę więcej. Od pewnego momentu swojego życia wolałem mniej ludzi wokoło siebie niż więcej. Jednak teraz dostrzegam, że chciałbym ich więcej, tych wartościowych. Muszę nad tym popracować. Ale wiadomo, muszę dla nich również być wartościowy i taki będę.

Czego chcę?

Chcę w przyszłym roku wybrać się na wyjazd kamperem. Obserwowałem wielu, którzy tak spędzali wakacje i chciałbym sprawdzić czy taka forma wolnego czasu jest dla mnie ciekawa. Nie wiem, czy dam radę na tak małej powierzchni dobrze korzystać z uroku wakacji. Choć z drugiej strony byłem w tym roku na krótkim wypadzie pod namiot i było ok. Jest coś fascynującego w tym całym ekwipunku turystycznym. Te wszystkie gadżety, pomagajki i systemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *