Dziennik Cotygodniowy Wojtka Fortuny 014

Dziennik Cotygodniowy Wojtka Fortuny 014

Co czytam?

„Liderzy” Dawida Rubensteina – to 30 rozmów z największymi liderami naszych czasów. Gates, Oprah, Clinton, Bush, Besos i inni, lista jest naprawdę imponująca. Każdy wywiad ma swoje perełki i fascynujące informacje. Książkę można czytać etapami, na spokojnie. Rubenstein umie wydobywać z ludzi to co ważne i ciekawe.

Co oglądam?

„Mr. Robot” serial 4 sezony. Nowe technologie, hackerzy, tajemnicze grupy spiskowców… a w środku jeden człowiek. No w sumie w dwóch odsłonach. To historia o naszym świecie, o pieniądzach, chciwości i regułach, którym się poddajemy albo z nimi walczymy. Choć wiele wątków dotyczy komputerowego świata, to jest on podany smacznie i łatwy do zrozumienia. „Mr Robot” to bardziej thriller psychologiczny, niż serial komputerowy. Wciągnęła mnie ta historia. Zacznij, może Tobie też się spodoba.

„Mr. Robot” na FilmWeb

O czym myślę?

Coraz częściej myślę o tym, by więcej produktów spożywczych wytwarzać samemu. Coraz częściej trafiam na niesmaczne, wręcz papierowe szynki, sery i inne rzeczy. Między innymi dlatego cały czas myślę o prowadzeniu własnego rancza. Nie żebym miał ambicje zostać pełnoprawnym rolnikiem. Bardzo myślę o prowadzeniu małego ogródka warzywnego, posiadaniu paru uli i wytwarzaniu własnych wędlin, nie do celów komercyjnych, tylko dla siebie.]

Zastanawiam się również, jak przejdziemy tą czwartą falę, jakie zachowania konsumpcyjne nam będą towarzyszyć. Czy obecnie już widoczny brak podzespołów, elektroniki i innych części, będzie przyczyną zapaści gospodarczej. Myślę również, że na wiosnę zaczną się problemy na rynku nieruchomości. Trzeba się przygotować na te problemy i postarać się być po jasnej stronie mocy.

Cytat na ten tydzień

„Dobre życie to najlepsza zemsta”.

Foto: Gdańsk, Motława

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *