Dziennik Cotygodniowy Wojtka Fortuny 013

Co czytam?

Pasjonują mnie różne filozofie, sposoby życia i postrzeganie świata. Z zaciekawieniem czytam książkę amerykańskiego filozofa, współczesnego stoika Wiliama B. Irvine’a „Wyzwania stoika. Jak dzięki filozofii odnaleźć w sobie siłę, spokój i odporność psychiczną”. Jest to chyba moje pierwsze spotkanie z praktykującym stoikiem. Od razu się przyznam, zaciekawił mnie ten nurt. Nie wszystko wydaje mi się do wprowadzenia w moim życiu, ale… . Stoicki spokój, to chciałbym osiągnąć.

Czym się zajmuję?

Ostatnio mam problem z motywacją. Nie wiem czy to ta pora roku tak na mnie wpływa, czy po prostu wiek. Ciężko mi jest zmusić się do treningów. Nie mam już takiej dyscypliny i nie przynosi mi to mi takiej frajdy jak kiedyś. Cóż, mam nadzieję, że ten etap szybko minie i znowu wejdę na 100%.

Z dobrych spraw to jestem bardzo zadowolony z efektu postu przerywanego. Na początku stosowałem go w systemie 16/8. Czyli posiłki od 12.00 do 20.00, a przez resztę czasu pościłem. Obecnie stworzyłem sobie taki system:

W niedzielę do 20.00 jem ostatni posiłek, następny dopiero w poniedziałek od 20.00. (Czyli post 24h) We wtorek okno pokarmowe mam od rana do 20.00. W środę od 12.00 do 20.00 i tak do piątku. (Post 16/8) W weekend mam mały luz.

Co mi daje post przerywany? Na początku to był wspaniały trening mentalny, walczyłem sam ze sobą stosując się do określonych pór spożywania posiłków. Jak zacząłem post 24h to wyzwanie było jeszcze większe. Lubię to. Nie patrzę na wagę z racji treningów siłowych, ale obwód w pasie nieznacznie się zmniejszył. No i ta energia, którą mam cały dzień, coś wspaniałego. Jeszcze parę tygodni i poświęcę temu cały wpis na blogu.

Cytat na ten tydzień

Jeżeli chcesz być lepszy, ciesz się, gdy myślą, że jesteś głupi

Epiktet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *