Dziennik Cotygodniowy Wojtka Fortuny 012

Co czytam?

Wreszcie coś, co trafia do mnie bardzo. Podoba mi się takie postrzeganie świata, ten spokój, który emanuje i czystość myślenia. Czytam „Zacznij myśleć jak mnich” . Tak powinien wyglądać świat idealny. Na pewno jest wiele spraw, które mógłbym traktować z takim zaangażowaniem, pokorą i jasnością umysłu. Myślę, że najważniejsze słowo to pokora. Pokora do otaczającego nas świata, do ludzi i do siebie. Wdzięczność, medytacja i służba. Tak, chciałbym taki być. Ale, zawsze jest jakieś „ale”, zawsze coś mi brakuje, czegoś nie robię…

A tu już pełna recenzja po zakończeniu książki -> Recenzja „Zacznij myśleć jak mnich

Co oglądam?

„Zadzwoń do Saula” świetny amerykański serial sensacyjny. To spin-off „Breaking Bad” Historia cwanego prawnika Jamesa McGilla. Obecnie dostępnych jest 5 sezonów. Adwokat, znany ze swojego luźnego podejścia do prawa, cały czas balansuje pomiędzy tym czy być cynicznym zagrywającym na sali sądowej czy ciepłym partnerem dla swojej wybranki. Ale nie tylko James McGill warty jest obserwowania, myślę, że dla każdego znajdzie się w tym serialu ulubiona postać. Prawilna prawniczka, boss kartelu narkotykowego, szef restauracji jako przykrywki dla organizacji przestępczej, czy Mike były gliniarz, a obecnie człowiek od spraw trudnych. Na prawdę warto.

„Zadzwoń do Saula” – FilmWeb

Nad czym pracuję?

Próbuję wdrożyć w swoje życie zasadę 20/20/20. Na czym ona polega? Pierwszą godzinę, po przebudzeniu spędzam na wykonywaniu prostych czynności:

20 minut wykonuję ćwiczenia fizyczne, biorę normalny prysznic i kończę zimnym ok. 30-60 sek.

20 minut poświęcam na medytację, naukę uważności albo pisanie dziennika

20 minut spędzam na naukę, czytanie książek lub słuchanie podcastów

Wstaje wcześnie, bo około 5 rano. Staram się również trzymać zasady nie zaglądania do telefonu komórkowego przez tę godzinę. Zainspirowałem się tą metodą po przeczytaniu książki „Klub 5 Rano”.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *