Dziennik Cotygodniowy 009

Co oglądam?

Anthony Bourdain: Miejsca Nieznane. Anthonego przedstawiać nie trzeba, to był świetny i wyrazisty człowiek. Kochał życie. Wybitny szef kuchni, ale także i autor wielu publikacji i programów telewizyjnych. Czytałem jego świetne „Kill Grill”. A teraz postanowiłem powrócić do serii: „Miejsca Nieznane”. To nie tylko program kulinarny, to przede wszystkim wspaniała uczta podróżnicza. Wiele miejsc, wiele smaków i wielu ciekawych ludzi. Warto!

Canal+ Kuchnia Anthony Bourdain: Miejsca Nieznane

Co czytam?

Jakub Żulczyk „Czarne słońce”. Grubo, w pierwszej chwili chciałem wywalić tą książkę do kosza, jest brudna, wulgarna, seksualna, na pewno nie dla każdego. Ale… Wciągnęła mnie strasznie. Pierwszy raz coś takiego miałem w mojej książkowej historii. To przyszła Polska, w której władze w rządzie w 80% mają panowie w koloratkach, Polska wyszła z Uni Europejskiej. Główny bohater – Gruz jest psychopatą, przywódcą Prawdziwego Faszyzmu.

„Czarne słońce” – recenzja

O czym myślę?

Właśnie, za dużo chyba myślę, za dużo analizuje, za dużo zastanawiam się nad sobą, nad zachowaniem innych ludzi. Nad całym tym światem. Chyba prościej by było podchodzić do życiowych spraw bardziej na luzie. Z pewnym dystansem traktować siebie i wszystko co mnie otacza. Nie robić wiele na siłę, oddawać innym to co się dostaje, to dobre ale też i te złe. Myślę sobie tak o tym wszystkim, że powinienem się może zmienić. Być mniej pryncypialny w pewnych sprawach. Ale na szczęście te myśli przechodzą, jestem taki jestem. Jedyne co sobie życzę to więcej spokoju. Wam też tego życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *