Dziennik Cotygodniowy 004

Co czytam?

„Przygody matematyka. Autobiografia” Stanisław Ulam. Ciekawa historia jednego z najlepszych polskich matematyków. Książka bardzo ładnie wydana, mnóstwo zdjęć. Nie jest to Richard Feynman i jego kawalkada przygód (choć w tej książce również występuje). Stanisław Ulam wspomina swoje życie głównie przez pryzmat matematyki i fizyki. W pozycji tej mnóstwo jest zagadnień, których człowiek bez wiedzy o wyższej matematyce może nie zrozumieć. Już wkrótce będzie recenzja.

Recenzja ->

Co oglądam?

„Q : Nadchodzi burza” serial dokumentalny HBO. Autor, Cullen Hoback, próbuje odpowiedzieć na pytanie, kto stoi za ruchem Q. Zagadkowy QAnon, który w USA zdobył wielką popularność, jest utożsamiany z kimś blisko współpracującym z Donaldem Trumpem. Teorie spiskowe i wojny informacyjne, wszystko to co może wpływać na decyzje wyborców. Przerażające. Zobacz, żeby uwierzyć.

Ja i Pani H.

Helena, jak to Helena, ma krótki zapłon. Wybucha szybko, niespodziewanie i kończy temat. Często nie wraca do niego, bo uważa, że jak coś wykrzyczała to już jest po sprawie. Rzadko, ale jednak zdarzają się chwile, że coś w niej się rodzi, coś dorasta i nie pozwala tak szybko wyjść na powierzchnię. Widzę po jakimś czasie, że coś jest nie tak. I w swojej głupocie zaczynam temat. A wtedy na to już wiecie. Ehh, jakie te kobiety to skomplikowane istoty.

O czym myślę?

Obecnie mieszkam w Warszawie, prawie całe życie mieszkam w Warszawie. Ale mam ochotę się już z niej wyprowadzić. Nie, nie dlatego, że nie lubię już Warszawy. Ja ją kocham. Od jakiegoś czasu mam ochotę zamieszać daleko od głównych ośrodków, gdzieś w ciszy, spokoju. Najlepiej jakby to było siedlisko. Z dużym terenem, starą stodołą, którą przerobiłbym na sale treningową, z miejscem do spania dla moich przyjaciół. To jest kierunek, który obrałem.

Dziennik Cotygodniowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *