„Dlaczego się udało” Janusz Filipiak – recenzja

Dlaczego się udało Janusz Filipiak recenzja

Dlaczego się udało. Filozofia i strategie twórcy Comarchu

Naukowiec, profesor, kapitalista i prowokator. Ojciec, kibic, posiadacz RollsRoyca i innowator. Januszowi Filipiakowi można przypisać wiele cech. Dlaczego mu się udało? Dlaczego dopiero w wieku 40 lat został biznesmenem? Bardzo ciekawa autobiografia.

Nie jest to historia od pucybuta do milionera. Profesor jest genialnym naukowcem, który dosyć szczerze opowiada o swoim życiu. Choć dla niektórych jego wizja świata może być obrazoburcza to jednak jest prawdziwa i osobista.

Jak powstał Comarch? To był jeden z pierwszych start- upów nad Wisłą. Janusz Filipiak założył go z żoną i grupą równie utalentowanych studentów. To był rok 1993. Tak, parę lat po upadku socjalizmu. Jak ktoś jeszcze pamięta tamte czasy, to wie, z czym młody stażem przedsiębiorca musiał się borykać. Wszechobecna korupcja, wymuszenia, układziki to było na porządku dziennym. Jak sobie radził wtedy Janusz Filipiak? W skrócie, to nie były dla niego łatwe czasy.

Fascynująca historia obejmuje nie tylko życie biznesowe profesora, jest też i druga pasja – CRACOVIA. Tam też jest wiele ciekawych smaczków, historii i dylematów.

Czym się różni ta autobiografia od innych temu podobnych? Myślę, że Filipiak jest tu szczery. Mówi co uważa, nie kryje się i nie daje pokrętnych wyjaśnień. Krytykuje to co według niego powinno zostać skarcone np. ścieżkę nauki i przystosowanie przyszłych absolwentów do pracy. Daje wiele rad i przedstawia swoje przemyślenia. Szczerze mówi o wynagrodzeniu we własnej firmie. Nie są to rzeczy popularne i dla wielu będą niewygodne. Ale cóż, on może. Polecam!

Autor: Janusz Filipiak WebSite, Krzysztof Domaradzki
Tytuł: „Dlaczego się udało. Filozofia i strategie twórcy Comarchu”
Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 416

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *