„BLUEFISHING” Steve Sims – recenzja

Bluefishing Steve Sims recenzja

Bluefishing. Sztuka robienia rzeczy niemożliwych

Bluefishing – firma

Steve Sims znany na całym świecie właściciel firmy „Bluefish” przedstawia nam swoje podejście do życia i biznesu. Jego firma zajmuje się realizacją marzeń. Od ponad dwudziestu lat dostarcza luksusowych wrażeń wszystkim, których na to stać. Okrywa w ludziach pasję, otwiera zamknięte dla większości drzwi i załatwia sprawy nie do załatwienia. O „Bluefish” pisano m.in. w „Forbes”, „New York Times” i „Variety”. Steve Sims był mówcą na wielu konferencjach i kongresach. Jeśli chcesz i oczywiście masz wystarczająco dużo gotówki, zrealizuje dla Ciebie nawet najskrytsze marzenie:

– wspólne granie z  Guns N’ Roses

– nocleg w willi Playboy’a

– ślub w Watykanie

– prywatny koncert Andrea Bocelli przy kolacji

Bluefishing – książka

Steve Sims może załatwić wszystko. Książka nie jest jednak listą jego skutecznych realizacji. Autor przedstawia nam jak tego dokonuje. Jego filozofia jest prosta i wydaję się być bardzo skuteczna. „Bluefishing” podzielona jest na następujące rozdziały:

 1. Burzenie murów
 2. Siła hasła
 3. Dla każdego coś dobrego
 4. Bądź wiarygodny
 5. Bez pasji ani rusz!
 6. Każda porażka jest odkryciem
 7. Spokojnie, jesteś w doborowym towarzystwie
 8. Nie stój w miejscu
 9. Brzydota robi robotę
 10. Buduj własną markę
 11. Sztuka odmawiania
 12. Dziel się obowiązkami
 13. Co decyduje o wielkości marki
 14. Sztuka mówienia ludzkim głosem
 15. Daj powód do wiary
 16. Nasiąkaj jak gąbka
 17. Żyj z pasją, bądź wytrwały
 18. Pokaż, że ci zależy
 19. Nie licz strat

Bluefishing – filozofia

W każdym z nich Steve Sims daje przykłady i propozycję zachowań korzystając ze swojego bogatego doświadczenia. To nie są jakieś hiper tajne zaklęcia, ale rzeczy, które każdemu się przydadzą. Dostajemy tu odpowiedzi na pytania, jak zatrzymać klienta, jak dbać o niego, jakimi ludźmi się otaczać i co eliminować w swoim życiu.

Jedna z metod to „test kufla”. Prosta i według mnie skuteczna zasada eliminowania ze swojego środowiska ludzi z którymi nam nie po drodze. Uważam, że warto ją stosować. U mnie działa :). Ciekawy jestem Waszych opinii.  Sims wie, że nie może robić wszystkiego sam, że potrzebuje ludzi, którzy w danej dziedzinie są lepsi od niego.  Wprowadza termin „brzydoty” jako sposobu wyróżniania się. Jest też przeciwnikiem e-mail i sms jako kanału komunikacji. Co ja bardzo szanuję. 

„Bluefishing” jest napisana lekkim piórem. Szybko, a co najważniejsze z zainteresowaniem ją przeczytałem. Nie są to przemyślenia teoretyka tylko człowieka, który z sukcesami przechodzi przez życie. Steve Sims odkrywa rąbka tajemnicy swoich spektakularnych realizacji, za każdym razem próbuje nas zachęcić do podążaniem przez niego wytyczoną drogą. 

Leć po więcej

 1. Steve Sims – https://www.stevedsims.com
 2. The BlueFish – https://www.thebluefish.com
 3. Steve Sims na Insta – https://www.instagram.com/stevedsims/
 4. Wydawnictwo Galaktyka – https://www.galaktyka.com.pl
 5. Steve Sims na YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC2R3fN8jovZt-VHAjE75YxA
 6. Fortuna o książkach

Comments

 1. Pianina

  Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest mądrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. zapraszam do siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *